Od zahradního altánu po lehkou dřevostavbu na pustém ostrově

Jurty ze dřeva neboli dřevojurty vyrábíme v mnoha variantách od 4m až do 18m v průměru. S ohledem k typu užívání dodáváme jurty v mnoha možných provedeních šíře stěn a střech. Mohou být jen s vnějším opláštěním bez izolace. Umíme také zhotovit izolované stěny v šíři od 50mm až do 400mm. Tedy od "letní zahradní chatky", lesní školky, přes dřevěnou jurtu k celoročnímu užívání až po kruhový dům s parametry nízkoenergetického či dokonce pasivního soběstačného domu se zelenou střechou. Jsme schopni dodat pro váš soběstačný dům ostrovní fotovoltaické elektrárny nebo hybridní fotovoltaické systémy. 

Pokud jste ještě neprostudovali výhody kruhových staveb a "nezkoukli" ilustrativní fotky z realizací výrobců "roud house" ve světě, navštivte naše informativní stránky jurty dřevostavby.cz nebo pinterest. Věříme, že vás přesvědčí o přednostech domů kruhového tvaru a pomohou vám dotvořit si představu o konečné podobě vašeho budoucího domova, zahradní nebo víkendové chatky, lesní školky, klubovny, pracovny, kanceláře, školícího nebo reakreačního střediska... 
 
 
 
Dřevo na soběstačné kruhové domy si zpracováváme ve vlastních provozech
 
Naše pilařská výroba, tesařská a truhlářská dílna od samotného kmene rozřeže, usuší, ohobluje, zakrátí, připraví veškeré prvky podlahy a konstukce včetně vnitřního i vnějšího opláštění, vyrobí nábytek do celého interieru jurty, okna, dveře a světlík. Proto můžeme nabídnout kompletní "dřevěný" servis za zajímavé ceny bez "subdodavatelských vícenákladů". 
 
 
Na klíč od A do Z
 
Provádíme realizace od základního jednoplášťového typu přes celoročně obyvatelnou jurtu až po  kruhové pasivní soběstačné dřevostavby na klíč. Na základě typu provedení jsme schopní vypracovat potřebné podklady ke stavbě - od základního modelového nákresu po projektovou dokumentaci včetně všech statických výpočtů dle platných norem a dalších nutných dokumentů, na  základě kterých  můžete požádat o stavební povolení nebo ohlásit stavebnímu úřadu stavbu nepevně spojenou se zemí. Dle dokumentace vyrobíme podlahovou a nosnou konstrukci a postavíme včetně vnitřního obkladu, izolace, dveří, oken, světlíku. Součástí realizace může být také vnější dřevěná modřínová fasáda, stylový interier, dubová podlaha, zelená střecha nebo terasa z odolného modřínu evropského. U dřevojurt s tepelnou izolací stěn a stropu dodáme včetně komínové průchodky a nerezového komínu. Můžeme poradit, jaké krbové kamna do jurty jsou nejvhodnější.
 
 
 

Možné kombinace a varianty nemají omezení

Jak jste se mohli přesvědčit na našich inspirativních stránkách jurty dřevostavby.cz nebo pinterest, přednosti jurt nové generace nebo jiných kruhových dřevostaveb jsou opravdu nemalé. U staveb "bez rohů" neexistují hranice pro kreativitu, fantazii, design a symetrii zároveň. Proto je čas, abyste pustili uzdu vašim snům na originální prostor vašeho budoucího domova, školky, školy, kanceláře, apartmánu nebo letního bytu.  
Pamatujte na to, že cena vašeho kruhového domu se kromě jejího průměru odvíjí také od použitého materiálu, vybavení, oken, dveří, podlahy, střechy, opláštění, typu izolace a její tloušťky. 
 
 
 

Navrhněte si svůj vysněný domov, kde vás nikdo nezažene do rohu... Jsme připraveni vám s tím odborně pomoci. Neváhejte nás kontaktovat - zde

 

autor návrhů, nákresů a vizualizací: Ing. arch. Miloš Černý - ČERNÝ ATELIER