PRKNA Z MODŘÍNU

Modřínové prkna vyrobíme také s přírodní hranou jako neomítané . Modřínové desky  je možné použít a zabudovat přímo do dřevěných konstrukcí i například po sušení, hoblování, kartáčování atd.  Na přání zákazníka dodáme hoblované, broušené, frézované hrany do radiusu.

Prkna modřín mají velmi pěkný vzhled, zbarvení a krásnou výraznou kresbu. Takto opracovaná prkna se jsou proto vyhledávané na výrobu dřevěných teras, obklady ze dřeva, dřevěné podlahy, ploty z modřínu, pergoly, altány i zahradní nábytek. Deskové řezivo z modřínu řezané ze středového dřeva šířkově tříděné. Vyrábíme na objednávku prkna stejných nebo různých šířek od 80mm do 300mm dle požadavků a potřeb každé konstrukce. Největší možná řezaná šířka prkna je 500mm, pokud je dostatečný průměr modřínové kulatiny.

Modřínové prkna jsou také velmi vhodná do exteriéru kde mají velmi dlouhou životnost i bez povrchové úpravy. Pryskyřice je v modřínu obsažena v tak velkém množství, že dřevo je přirozeně impregnované a odolné proti vodě a povětrnostním vlivům.